Size bir telefon kadar yakınız
0 532 165 95 06
20.12.2020
237 görüntülenme
Bovet

İkinci El Bovet Saat Alan Yerler

Bilinen adıyla Bovet, tam ismiyle Bovet Fleurier, 1822 yılından beri özel olarak lüks saatler üreten bir İsviçre firması olarak dünya saat sektöründe ve saat meraklıları arasında çok önemli bir yere sahiptir. Faaliyet göstermeye başladığı ilk yıllarda cep saatleriyle dikkat çeken şirket günümüzde üst düzey kol saatlerinin de üretimini gerçekleştirmektedir. 20bin dolardan başlayan ve milyon dolarlara kadar çıkan fiyatları sebebiyle Bovet saat alan yerler ve satışını gerçekleştirenlerin sayısı çok düşüktür. Ayrıca, çok değerli saatler olduklarından dolayı Bovet saat alanlar bu gibi alımlardan bahsetmemeyi saatlerini elden çıkartacak müşterilerinin imajlarını korumak için tercih etmektedir.

Saat Alan Yerler

Gerçek Bir Zenginlik, Statü ve Stil Simgesi

Birinci ve İkinci Dünya Savaşları sırasında üretim gerçekleştiremeyen şirketin kurulma amacı büyük bir hızla büyüyen Çin pazarına girmekti. Çin’de pazarı için üretilen saatler iyi şans getirmesi amacıyla çiftler halinde satılmaktaydı. Günümüzde bu saatlere Bovet saat alan yerler tarafından 40 ile 350bin dolar arasında fiyatlar biçilmektedir. Bovet saat alan yerler bu fiyatları belirlerken saatin genel durumu, saatin tasarım unsurları ve bulunabilirliğini dikkate almaktadır.

Bovet marka saatler, çok az saatte bulunan ve saatin doğruluğunu kontrol eden “Tourbillion” isminde mekanizmalara sahip olmaktadır. Normal mekanik saatlerin çalışma hızı saatin bulunduğu enlem, yükseklik hatta dünyanın manyetik alanında yaşanabilen değişimlerden daha etkilenmektedir. Çok ufak olan değişimler, zaman içerisinde saatin dakikalarca sapma yapmasına sebep olabildiğinden, Bovet tasarımcıları bu etmenlerden etkilenmeyen mekanizmayı icat etmişler ve saatlere eklemişlerdir. Günümüzde üretilen her Bovet saatinde en azından sadece bu mekanizma görünecek şekilde imal edilmektedir.

Tarafların Kimliklerini Koruyoruz

Şeffaf, mekanizmanın gösterildiği tasarımlara ağırlık veren Bovet markası bunun yanında saatlerin üretilmesi için profesyonel sanatçılarla da çalışmaktadır. Bir statü ve zenginlik sembolü olarak kabul edilen ve ikinci elde de çok rağbet gören saat alan yerler tarafından da satışları yapılan bu saatler, dünyanın her köşesinde kendilerine alıcı bulabilmektedir.
Ülkemizde az sayıda saat alan yerler arasında faaliyet gösterirken saatlerinden ayrılmak isteyen kişilerin bilgilerini hiçbir şartla kimseyle paylaşmadan hizmet vermekteyiz.