Size bir telefon kadar yakınız
0 532 165 95 06

Blancpain

12.01.2021
135 görüntülenme
Blancpain

Blancpain Saat Alan Yerler

Jehan Jacques Blancpain tarafından 1735 yılında kurulan Blancpain, sadece saatleriyle ünlü olan İsviçre’nin değil, dünyanın en uzun süre üretime devam eden saat imalatçısıdır. 1815 yılında sadece ürün tasarımlarını değil, üretim teknikleri ve mekanizmalarında büyük değişliklere giden Blancpain, sanayi devrimiyle birlikte üretimi artan ve basitleşen saatler karşısında, kalite ve tasarıma ağırlık veren prestijli imajını korumuştur. Her biri ender bulunan birer eser olan Blancpain saat alan yerler bulmak bu saatlere sahip olmaktan çok daha zorlu bir süreçtir.

Bir Statü ve Zenginlik Simgesi

Son yıllarda günde ortalama 30 saat üreten Blancpain, ürünlerinin kalitesini fiyatlarına yansıtmaktan çekinmeyen bir şirket olarak ticaret hayatında tutunmayı başarmıştır. Günümüzde dünyanın önde gelen film yıldızları, siyasetçileri, iş adamları tarafından sadece özel günlerde kullanılmak üzere satın alınan bu saatler, lüksün, zenginliğini ve mükemmeliyetin simgesi olarak kabul edilmektedir. Şirketin sloganı olan “Blancpain asla quartz saat üretmedi ve üretmeyecek” ile her zaman üst seviye, kalite odaklı saatler üreteceğinin sinyalini vermektedir.

Saat tutkunları tarafından yakından tanınan ve sınırlı sayıda üretilen modellerinin yanında Blancpain, her yıl sadece birer tane ürettiği ultra lüks saatleriyle de gündeme gelmektedir.

Bir statü simgesi olmasından dolayı değeri sadece fiyatı ile ölçülemeyen Blancpain saat alan yerler için de maddi ve manevi bir yük olabilmektedir. Bundan dolayı Blancpain saat alan yerler sadece ülkemizde değil, dünyanın birçok noktasında nadir bulunan işletmeler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Hassas Bir Ticari Süreç

Her biri aynı ağırlıkta altından daha pahalı olan bu saatlerin alınıp satılması da gelenekselleşmiş hatta tören haline gelmiş bazı adımlarla gerçekleşir. Bundan dolayı bu saatlerin elde çıkartılması da hassas bir yaklaşım gerektirir. Blancpain gibi üst düzey saatlere sahip saat tutkunları, bu saatleri gerçekte mecbur olmadan satmayacaklarından dolayı, satış işlemini gizli tutmayı tercih etmektedirler. Bundan dolayı Blancpain saat alan yerler ararlarken ilk kriterlerinden biri alıcının bu konuda ihtiyatlı ve tedbirli olmasıdır. Blancpain saat alan yerler bu hizmetleri konusunda müşterilerinin özellerini de korumak amacıyla ketum davranmalarından dolayı, genellikle kulaktan kulağa yayılan bir üne sahiptirler.

Biz Blancpain saat alan yerler ile saatleriyle yollarını ayırmak isteyen saat tutkunlarını kesin bir ihtiyat ve gizlilik anlayışıyla bir araya getirmek amacıyla hizmet vermekteyiz.